Մասկը Twitter-ում օգտատերերի վերիֆիկացիան վճարովի կդարձնի
Իլոն Մասկը պատրաստվում է Twitter-ում օգտահաշիվների վերիֆիկացման համար վճար սահմանել։ Այն օգտատերերը, ովքեր արդեն ունեն կապույտ նշան, պետք է վճարեն՝ իրենց պրոֆիլում հաստատման նշանը պահելու համար: Այդ մասին գրում է Paper.-ը։
Ըստ ամսագրի՝ սոցցանցի ղեկավարությունն այս մասին քննարկել է հանգստյան օրերին կայացած ժողովի ընթացքում։ Ինքը՝ Իլոն Մասկը, Twitter-ում նախօրեին հայտարարել էր, որ «ստուգման ողջ գործընթացը վերանայվում է», բայց չհաստատեց կամ հերքեց վճարովի ստուգման մոդելին անցնելու մասին տեղեկությունները։
The Verge-ը բացատրում է, որ վերիֆիկացիան կլինի Twitter Blue-ի պրեմիում բաժանորդագրության մի մասը, որը մեկնարկել է մեկ տարի առաջ: Այժմ այն ​​արժե 4,99 դոլար ամսական եւ թույլ է տալիս օգտատերերին հարմարեցնել հավելվածների նշանները, չհետեւել կամ նշել թվիթերը եւ օգտագործել «ընթերցողի ռեժիմը»՝ ավելի հեշտությամբ դիտելու երկար հաղորդագրությունների շարանը:
Ստուգված օգտատերերը 90 օր կունենան Twitter Blue-ին բաժանորդագրվելու համար, հակառակ դեպքում նրանք կկորցնեն իրենց կապույտ նշանը: Նոր գործառույթը նախատեսվում է գործարկել մինչեւ 2022 թվականի նոյեմբերի 7-ը, իսկ Twitter Blue-ի գինը կբարձրանա մինչեւ 19,99 դոլար: