Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի փոխնախարար Տաթևիկ Ստեփանյանը խնդրել է օգտատերերին համացանցից ջնջել այսօր տարածված երեխաների բռնության տեսանյութը և հայտնել, որ դեպքի մանրամասները պարզվելուց հետո անմիջապես կձեռնարկվեն համապատասխան աշխատանքներ։
«Ընկերներ ջան, խնդրում եմ ջնջել այդ տեսանյութը ձեր էջերից, հորդորեք բոլոր տարածողներին ջնջել: Երեխային ավելի եք վնասում` ենթարկելով նրան կրկնակի զոհականացման:
Ընկերներ, քանի որ անդադար նամակներ ու զանգեր եմ ստանում երեխայի նկատմամբ բռնության տեսարանով տեսանյութի առնչությամբ, ուզում եմ տեղեկացնել, որ դեպքի մասին տեղյակ ենք, իրավապահ մարմինները զբաղվում են։
Այս պահին ուղղակի խնդրում եմ՝ երեխային, տեսանյութում երևացող մյուս երեխաներին էլ ավելի չթիրախարովելու ու խոցելի չդարձնելու համար դադարեք տեսանյութը տարածել, երեխային բաց դեմքով նույնականացնել։
Դեպքի մանրամասները պարզվելուց հետո մեր գերատեսչության լիազորությունների շրջանակում անմիջապես կձեռնարկվեն համապատասխան աշխատանքներ։
Հ.Գ. երեխաների հետ կազմակերպվելիք հետագա աշխատանքներում ես և ԱՍՀՆ երեխաների հիմնահարցերի բաժնի պետը կլինենք ներգրավված»,- այս մասին ասվում է փոխնախարարի գրառման մեջ։