Էջմիածին-Մարգարա ճանապարհի 2-րդ կմ-ին մարտի 25-ին, ժամը 03.05-ի սահմաններում անհայտ ավտոմեքենայի վարորդըվրաերթի էր ենթարկել 58-ամյա Աշոտ Ամիրյանին, որը տեղում մահացել էր:
Ինչպես Թիվ1-ին հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ոստիկանության Արմավիրի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ տեղեկություններ են ստացվել, որ քաղաքացուն վրաերթի ենթարկել, ապա փախուստի էր դիմել Էջմիածին քաղաքի 43-ամյա բնակիչը՝ իր վարած «Օպել» մակնիշի ավտոմեքենայով:
Ձեռնարկված համալիր միջոցառումների արդյունքում մարտի 27-ին, ժամը 20.50-ին, տղամարդը հայտնաբերվել և, վրաերթ կատարելու ու մահ պատճառելու կասկածանքով, բերման է ենթարկվել ոստիկանության Արմավիրի բաժին։ Նա տվել է խոստովանական բացատրություն և հայտնել, որ ավտոմեքենան թաքցրել է ծանոթի տան բակում: