Կրակոցներ Երևանում․ վիրավորներից մեկը ՀՀԿ-ական նախկին պատգամավոր Գագիկ Մելիքյանի որդին է
Անցած գիշերը Երևանի Աբովյան փողոցում՝ «Կինո Մոսկվա»-ի հարևանությամբ, կրակոցներ են հնչել, կան վիրավորներ։ Ինչպես Factor.am-ի հետ զրույցում հայտնեց Ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչության պետի տեղակալ Էդգար Ջանոյանը՝ դեպքի մասին միանգամից երկու ահազանգ է ստացվել հիվանդանոցից․ «Գիշերը ժամը 03։10-ի, մյուսը՝ 03։12-ի սահմաններում ահազանգ է եղել, որ երկու քաղաքացի հրազենային վնասվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց։
Պարզվել է, որ Աբովյան փողոցում անհայտ անձի և նշված երկու քաղաքացու միջև տեղի է ունեցել վիճաբանություն, որի ընթացքում անհայտ անձը, իր մոտ պահվող հրազենից, կրակել է նրանց ուղղությամբ՝ պատճառելով մարմնական վնասվածքներ»։
Առաջին համալսարանական հիվանդանոց տեղափոխված վիրավորներից մեկի առողջական վիճակը միջին ծանրության է, երկրորդինը՝ ծայրահեղ ծանր։ Նրան դեռևս վիրահատում են։ Այս մասին Factor.am-ին տեղեկացրեց Երևանի պետական բժշկական համալսարանի աշխատակազմի ղեկավար Շուշան Դանիելյանը։ Factor.am-ի տեղեկություններով՝ վիրավորներից մեկն Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր, Հանրապետական կուսակցության անդամ Գագիկ Մելիքյանի որդին է։
Մանրամասները՝ factor.am-ում։