Ռուսական ավիաընկերությունների մեծ մասը շարունակել է թռիչքները այն բանից հետո, երբ Բերմուդյան իշխանությունները դադարեցրել են իրենց նավատորմի թռիչքային պիտանիության վկայականները: Ռուսական փոխադրողների նավատորմի առնվազն 75 տոկոսը գրանցված է կղզում։ Սերտիֆիկատների չեղարկումից հետո թռիչքները պետք է արգելվեին. ոչ մի երկիր այլևս պատասխանատվություն չի կրում դրանց անվտանգության համար։
Բերմուդյան կղզիների քաղաքացիական ավիացիայի վարչությունը մարտի 12-ին կասեցրել է ռուսական փոխադրողների վկայականները։ Կազմակերպության հայտարարության մեջ ասվում է, որ Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցները սահմանափակել են անվտանգությունը վերահսկելու հնարավորությունը, և կարգավորիչը չի կարող «վստահորեն պնդել, որ այդ ինքնաթիռները թռիչքային են»,գրում է «Կոմերսանտ» թերթը: Առանց թռիչքային պիտանիության վկայականի ինքնաթիռների թռիչքներն արգելված են Ռուսաստանի օրենսդրությամբ: Այսպիսով, Բերմուդայում գրանցված ինքնաթիռների բոլոր թռիչքները փաստացի անօրինական են։