Head of 'Ohanyan-Raffi-Oskanian' Alliance's headquarters Armen Martirosyan and coordinator Hovsep Khurshudyan are guests in Hayatsk press club
Պրահայում տեղի ունեցած բանակցությունների արդյունքների շուրջ «Հորիզոնը» զրուցել է «Ազատ Քաղաքացի» ՀԿ նախագահ Հովսեփ Խուրշուդյանի հետ: Վերջինիս համոզմամբ Ռուսաստանը իր դերը տարածաշրջանում կամաց-կամաց զիջում է Արևմուտքին և դա մեզ համար դրական գործընթաց է: Սակայն կան վտանգներ, կան խութեր, որոնք տեսանելի են, քանի որ Ադրբեջանը դեռ շարունակում է հենվել Ռուսաստանի վրա: Խուրշուդյանի բնորոշմամբ Հայաստանը բարդ իրավիճակում է հայտնվել, քանի որ Ռուսաստանի կողմից 2 տարի է՝ չի ստանում խոստացված զենքը, դրա համար ստիպված էր վերջին պահին այլընտրանքային մատակարարումներ փնտրել:
«Պարզ է, թե ինչու չմատակարարվեց զենքը, որովհետև պլանի համաձայն Ռուսաստանը պետք է չմատակարարեր մեզ զենք: Ադրբեջանը պետք է այդ ընթացքում լավ զինվեր, վերականգներ իր պոտենցիալը, որը արցախյան պատերազմի արդյունքում ևս խաթարվել էր, և հարձակվեր Հայաստանի վրա՝ ճնշելու ինքնիշխանությունը և կորզելու միջանցք, որը էլի ռուս-ադրբեջանական պլան էր»-ասել է Հովսեփ Խուրշուդյանը:
Առավել մանրամասն` սկզբնաղբյուրում: