Մեկնարկել է Ազգային ժողովի հերթական նիստը
ՀՀ ազգային ժողովում մեկնարկել է հերթական նիստը: նիստերի օրակարգում ընդգրկված է 23 հարց:
Օրակարգում են «Միջազգային իրավական հարցերով ներկայացուցչի մասին» օրենքում լրացումներ եւ փոփոխություն կատարելու մասին նախագիծը,  Հայաստանի Հանրապետության աշխատանքային օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին և կից ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթը:
Խորհրդարանը երկրորդ ընթերցմամբ կքննարկի նաև «Տեսալսողական մեդիայի մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին «Ընտանիքում բռնության կանխարգելման, ընտանիքում բռնության ենթարկված անձանց պաշտպանության եւ ընտանիքում համերաշխության վերականգնման մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին օրենքների նախագծերը, Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին և կից ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթը, Երեւան քաղաքում տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին և կից ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթը և մի շարք այլ օրենսդրական նախաձեռնություններ: