Հայաստանում և տարածաշրջանում միակ ավտոմատացված պահատուփերի համակարգը՝ ՖասթԲանկում
Ֆասթ Բանկի՝ օրեր առաջ բացված Թումանյան մասնաճյուղում ներդրվել է եզակի ծառայություն՝ավտոմատացված պահատուփերի համակարգ։ Gunnebo ընկերության ավտոմատացված այսպահատուփերի համակարգը հաճախորդներին թույլ կտա միայնակ՝ առանց բանկի աշխատակցիկամ կողմնակի որևէ անձի օգտվելու պահատուփից։
«Gunnebo ընկերության ավտոմատացված պահատուփերիպ համակարգը միակն է Հայաստանումև ամբողջ տարածաշրջանում։ Նմանատիպ համակարգեր են ներդրված այնպիսի երկրներում,ինչպիսիք են օրինակ՝ Սինգապուրը, Անգլիան, Շվեյցարիան, Քուվեյթը: Բանկը ջանք չի խնայելուհաճախորդներին ժամանակակից, հարմարավետ ու ապահով լուծումներ առաջարկելու համար»,-ասված է Ֆասթ Բանկի հաղորդագրությունում։
Այս ծառայությունից օգտվելու համար հաճախորդը նախ գրանցվում է որպես Ֆասթ Բանկիհաճախորդ, ապա դեպոզիտարիայում համակարգ են մուտքագրվում հաճախորդի բիոմետրիկտվյալները՝ մագնիսական ժապավեն ունեցող քարտը, մատնահետքը, ցանկության դեպքում նաևգաղտնաբառը։ Երբ տվյալներն արդեն գրանցված են, հաճախորդն ինքնուրույն օգտվում էպահատուփից։
Ֆասթ Բանկի համար ռազմավարական նշանակություն ունի թվային լուծումների ակտիվինտեգրումը հայաստանյան բանկային ոլորտին և դրանց միջոցով հաճախորդների բանկայինգործարքների փորձառության բարելավումը։