Հոկտեմբերի 21-ի երեկոյան սկսված եւ ամբողջ գիշեր տեղացած հորդառատ անձրեւը կաթվածահար է արել Բաքվի ներքաղաքային երթեւեկությունը: ,
«Թուրան» գործակալությունը հաղորդում է, որ հեղեղաջրերը լցվել են «մետրոպոլիտենի կայարանները, բոլոր գետնանցումները եւ թունելները»:
Հեղեղվել է նաեւ Բաքվից «Հեյդար Ալիեւ» օդանավակայան տանող ճանապարհը, հազարավոր մեքենաներ ողջ գիշերը մնացել են խցանումների մեջ: Ըստ պաշտոնական հաղորդագրության՝ ԱԻՆ «մոբիլ խմբերը տարհանել են վտանգի մատնված ութ քաղաքացիների»:
«Թուրան» գործակալությունն իր հերթին գրում է, որ «ոչ պաշտոնական տեղեկություններով՝ հեղեղումների հետեւանքով կան տուժածներ»: Առավել վտանգավոր իրավիճակ է Բաքվի մերձական ավաններում, որտեղ ջրահեռացման համակարգ առհասարակ գոյություն չունի: Բազմաթիվ մասնավոր տներ նկուղային եւ առաջին հարկերը լցվել են հեղեղաջրերով:
MeydanTV առցանց ռեսուրսը ծաղրել է Բաքվի գործադիր իշխանությանը, որ «գետնանցումները սալիկապատել է մարմարով, բայց ջրահեռացման համակարգ չի կառուցել»: Ուշագրավ է, որ Բաքվի «համաշխարհային ջրհեղեղը» տեղի է ունենում Կլիմայի հարցերով միջազգային խորհրդաժողովի գումարման նախօրեին:
Իշխանական մամուլը տարփողում է, որ «քսանութ հազար հյուր ընդունելու համար ամեն ինչ արվել է, բոլոր ծառայությունները կազմուպատրաստ են»դրեց: Իսկ կա՞ երաշխիք, որ խորհրդաժողովի օրերին Բաքվում անձրեւ չի տեղալու: