Հարավային Կորեայի Մուան օդանավակայանում վթարի ենթարկված Jeju Air Boeing 737-800-ի կապիտանը իր կարիերայի ընթացքում օդում անցկացրել է 6823 ժամ, իսկ երկրորդ օդաչուն՝ 1650 ժամ։ Այս մասին հայտնում է News1 գործակալությունը։
Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ Բանգկոկից թռչող Boeing 737-800 ինքնաթիռը, որում գտնվել է 175 ուղևոր (173 Կորեայի Հանրապետության և 2 Թաիլանդի քաղաքացի) և անձնակազմի 6 անդամ, տեղի է ունեցել թռչնի հարվածից առաջացած վայրէջքի շասսի անսարքության պատճառով։ . Ինքնաթիռը փորձել է վայրէջք կատարել, սակայն ստիպված է եղել լրացուցիչ շրջան կատարել։ Ականատեսները պատմում են, որ օդանավի շարժիչում բոց է բռնկվել դեռ օդում։ Անձնակազմը փորձել է ինքնաթիռը վայրէջք կատարել ֆյուզելյաժի վրա, սակայն ինքնաթիռը չի կարողացել դանդաղեցնել արագությունը և հարվածել է թռիչքուղու վերջում գտնվող կառույցին՝ առաջացնելով պայթյուն և հրդեհ։
Հաստատված զոհերի թիվը հասել է 179-ի։ Երկու մարդ ողջ է մնացել։ Հարավային Կորեայի իշխանությունները մեկշաբաթյա սուգ են հայտարարել։