Վաղը Արեգակի մասնակի խավարում կլինի։ Այն անզեն աչքով տեսանելի կլինի արմտևյան և հյուսիսային Եվրոպայում, արևելյան Եվրոպայի հյուսիսում, Ռուսաստանի հյուսիս-արմուտքում, Հյուսիսային Ամերիկայի հյուսիս-արմուտքում, Աֆրիկայի հյուսիս-արմուտքում, Ատլանտյան օվկիանոսի հյուսիսային գոտում, Գրենլանդիայում և Արկտիկայի այն մասում, որը նայում է Ռուսաստանի հյուսիս-արմուտքին, Եվրոպային և Ատլանտյան օվկիանոսին:
Խավարման ամենամեծ փուլը կգրանցվի Հայաստանի ժամանակով 14:48-ին։ Խավարումը տեսանելի կլինի նաև Ռուսաստանի հյուսիս-արևմուտքում, Բելառուսում, բալթյան երկրներում և Ուկրաինայի հյուսիս-արմուտքում: Հայաստանից արևի խավարումը տեսանելի չի լինի։
Եվս մեկ մասնակի խավարում կլինի աշնանը՝ սեպտեմբերի 21-ին։ Այն կսկսվի Խաղաղ օվկիանոսի հարավային մասում և տեսանելի կլինի միայն Ավստրալիայում, Անտարկտիդայում և Խաղաղ ու Ատլանտյան օվկիանոսների հարավային մասերում: