Իսրայելական ուժերը շարունակում են հարվածները Բեյրութին, մասնավորապես՝ մայրաքաղաքի հարավային արվարձաններին: ԶԼՄ-ների տվյալով՝ հզոր պայթյուններ են լսվել: Ըստ ՑԱՀԱԼ-ի՝ թիրախում են եղել «Հըզբոլլահի» օբյեկտները:
Լիբանանի առողջապահության նախարարությունը հայտնել է, որ իսրայելական ավիահարվածի հետևանքով կան զոհեր և վիրավորներ։ Իսրայելի ռազմաօդային ուժերը մարտի 28-ից վերսկսել են Լիբանանին հարվածները: Բենիամին Նեթանյահուն հայտարարել է, որ դա պատասխանն է Լիբանանից Իսրայելի տարածքի թիրախավորմանը:
Լարված է նաև Գազայի հատվածում: ՀԱՄԱՍ-ը հայտարարել է, որ ՑԱՀԱԼ-ն ակտիվացրել է ավիահարվածները և ցեղասպան գործունեություն է ծավալում: Հաղորդվում է վերջին ժամերին հարյուրավոր զոհերի և վիրավորների մասին:
Գազայի հատվածում հրադադարը հերթական անգամ խախտվել է մարտի 18-ին: Իսրայելի վարչապետը մեղադրում է ՀԱՄԱՍ-ին պատանդներին չվերադարձնելու և հրադադարի գործարքը խախտելու համար: Պաղեստինյան շարժումը հերքում է բոլոր մեղադրանքները՝ պնդելով՝ Իսրայելն է հրաժարվում կառուցողական բանակցություններից: