«Շատերդ գիտեք, որ մարդիկ գնում են Վրաստան, այնտեղից են դեղերը առնում, որովհետև էժան է։ Վրաստանի համակարգը մենք ներդնելու ենք այստեղ։ Համարյա 20-30%-ով, դեղեր կաներկու անգամ էժան են։ Նույն ճանապարհով, որով Վրաստանն է էժանացրել դեղերի գները, մենք նույնպես այդ ճանապարհով գնալու ենք» ,- այս մասին Մալաթիա-Սեբաստիա համայնքում հայտարարել է «Մեր ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը անդրադարձելով նրան, որ Հայաստանում դեղերի գների խնդրին, որոնք անհամեմատ ավելի թանկ են, քան հարևան Վրաստանում։
«Հայաստանում պետք է ստեղծվեն շատ լավ վարձատրվող աշխատատեղեր: Հայաստանում պետք է երկրի ղեկավարը գիշեր-ցերեկ մտածի աշխատատեղեր ստեղծելու մասին, որպեսզի աշխատատեղերը շատ լինեն, մարդը ինքը ընտրի՝ ուր է գնում, ինչ աշխատավարձով է գնում, որ երիտասարդները հնարավորություն ունենան, ով ուզում է ձեռներեցությամբ զբաղվի, ով ուզում է աշխատանքի անցնի ինչ-որ տեղ։ Սա է ճանապարհը նորմալ երկիր ունենալու համար։ Մենք շատ բան չենք ուզում, ոսկե սարեր խոսք չենք տալիս, աշխարհի երկրների կեսը այս ճամփան անցել է»,- ասել է նա։
Եզրափակելով իր խոսքը՝ Կարապետյանը հայտարարել է, որ Հայաստանը ներկայումս աղքատության մակարդակով աշխարհում զբաղեցնում է 110-րդ տեղը։