Գերիների ազատ արձակման հարցում ուժեղացող միջազգային ճնշման լույսի ներքո Ադրբեջանը փորձում է առաջ քաշել կեղծ օրակարգեր. ԱԳՆ խոսնակ
ՀՀ-ն վերադարձրել է ադրբեջանցի բոլոր ռազմագերիներին, այդ թվում՝  2014 թ. անչափահասի սպանության համար դատապարտված երկու անձանց. հայտարարել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը՝ լրատվամիջոցների հարցին ի պատասխան:
Պատասխան. Հայաստանը ամբողջությամբ կատարել է 2020 թ. նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության 8-րդ կետով ստանձնած իր պարտավորությունները և վերադարձրել ադրբեջանցի բոլոր ռազմագերիներին, այդ թվում՝  2014 թ. անչափահասի սպանության համար դատապարտված երկու անձանց:
Պատասխան. Գերիների ազատ արձակման հարցում օրեցօր ուժեղացող միջազգային ճնշման լույսի ներքո Ադրբեջանը փորձում է առաջ քաշել կեղծ օրակարգեր՝ արդարացում փնտրելով իր իսկ կողմից ստանձնած մարդասիրական պարտավորությունների չկատարման համար: