Եթե ձեզանից որևէ մեկը հեղափոխության նախորդած քսան տարիներին ենթարկվեր անգամ ամենամեղմ ճնշման,այդպիսի վարքագիծ չէիք դրսևորի հեղափոխական արժեքների նկատմամբ:
Ես ու իմ ընկերները երեք տարի առաջ չենք հավատացել,որ հնարավոր է իրականացնել հեղափոխություն ու մենք դա խոստովանում ենք:
Փառք ու պատիվ Նիկոլ Փաշինյանին ու իր ընկերներին,որոնք արեցին այն,ինչ քսան տարի չէր հաջողվել մեզ անել,որ նրանք կարողացան իրագործել մեր ցանկությունը՝ազատագրել երկիրը այն ասպատակողներից:
Մեզ համար չկար երրորդ ճանապարհ,մեզ համար պարզ էր մեկ ճանապարհ՝առանց որևէ ակնկալիքի կանգնել հեղափոխության կողքը,մեր խորհուրդներով օգնել երիտասարդ գործիչներին հեղափոխության արժեքները կյանքի կոչելու համար:Եղավ պատերազմ,եղավ պարտություն:
Այս ծանր պահին չկանգնել նրա կողքը,երկիրը այս վիճակից դուրս բերելու համար,նրան մենակ թողնել նախկին բանդային դեմ հանդիման,նշանակում է հետ կանգնել քո դավանած արժեքներից:
Դուք խանգարում եք,որովհետև ձեր գաղափարները չեն թրծվել տառապանքով.որովհետև ձեր գաղափարները հեղափոխության հետ կապ չունեն,որովհետև ձեր գաղափարները ձերը չեն:
Լյովա Եղիազարյանի ֆեյսբուքյան էջից։