Վերաքննիչ վարչական դատարանում 3 դատավորներ են նշանակվել
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը հունիսի 24-ին հրամանագրեր է ստորագրել, համաձայն որոնց՝ Վերաքննիչ վարչական դատարանում դատավորներ են նշանակվել։
Հրամանագրերում ասվում է.
«Հիմք ընդունելով Սահմանադրության 139-րդ հոդվածի 1-ին և 166-րդ հոդվածի 6-րդ մասերը, ինչպես նաև Բարձրագույն դատական խորհրդի 2021 թվականի հունիսի 21-ի ԲԴԽ-42-Ո-79 որոշմամբ ներկայացված առաջարկությունը. Կարեն ԳԵՎՈՐԳՅԱՆԻՆ նշանակել վերաքննիչ վարչական դատարանի դատավոր»։
«Հիմք ընդունելով Սահմանադրության 139-րդ հոդվածի 1-ին և 166-րդ հոդվածի 6-րդ մասերը, ինչպես նաև Բարձրագույն դատական խորհրդի 2021 թվականի հունիսի 21-ի ԲԴԽ-42-Ո-78 որոշմամբ ներկայացված առաջարկությունը. Վարչական դատարանի դատավոր Լիանա ՀԱԿՈԲՅԱՆԻՆ նշանակել վերաքննիչ վարչական դատարանի դատավոր»:
«Հիմք ընդունելով Սահմանադրության 139-րդ հոդվածի 1-ին և 166-րդ հոդվածի 6-րդ մասերը, ինչպես նաև Բարձրագույն դատական խորհրդի 2021 թվականի հունիսի 21-ի ԲԴԽ-42-Ո-77 որոշմամբ ներկայացված առաջարկությունը. Վարչական դատարանի դատավոր Էդվարդ ՆԱՀԱՊԵՏՅԱՆԻՆ նշանակել վերաքննիչ վարչական դատարանի դատավոր»: