Վրացական հեռուստաընկերությունները դադարեցրել են հեռարձակումը՝ ի հիշատակ սպանված օպերատոր Լեքսո Լաշկարավայի
Վրաստանի որոշ տարածաշրջանային ալիքներ տեղական ժամանակով ժամը 15: 00-ին դադարեցրել են հեռարձակումը` ի հիշատակ TV Pirveli- ի մահացած օպերատոր Լեքսո Լաշկարավայի։
Լեքսո Լաշկարավայի հուղարկավորությունը տեղի է ունեցել հենց այդ ժամին: Նրան ուղեկցել են իր գործընկերներն ու հարազատները։
Էկրաններին մահացած օպերատորի հիշատակին 10 րոպե երևում էր միայն «Լեքսոյի համար» հեշթեգով գրություն։
Օպերատոր Լեքսո Լաշկարավան մահացել է տանը ՝ հուլիսի 5-ին Թբիլիսիում տեղի ունեցած անկարգությունների ժամանակ ԼԳԲՏ հակառակորդների կողմից դաժան ծեծի ենթարկվելուց հետո: Օպերատորը ստացել է դեմքի ոսկորների կոտրվածքներ և ցնցում, նրան վիրահատել են և նա մի քանի օր անցկացրել է հիվանդանոցում:
Օպերատորի մահը հազարավոր մարդկանց դուրս բերեց Թբիլիսիի և երկրի խոշոր քաղաքների փողոցներ: ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչները վերջնագիր ներկայացրեցին կառավարությանը `Ռուսթավելի պողոտայում գտնվող խորհրդարանի մոտ կայացած հանրահավաքում: Ներկաները պահանջում են Վրաստանի վարչապետի և ամբողջ կառավարության հրաժարականը: Հանրահավաքների ընթացքում մեկ անգամ չէ, որ կոչեր են հնչել պատասխանատվության ենթարկելու այն հոգևորականներին, ովքեր հուլիսի 5-ին Թբիլիսիում տեղի ունեցած անկարգությունների ժամանակ բռնության կոչեր էին անում և դրանով ագրեսիա հրահրում լրագրողների նկատմամբ: