Է. Հովհաննիսյանն ընդունել է Լիտվայի Հանրապետությունը ներկայացնող պաշտոնյաներին
ՀՀ Արմավիրի մարզպետ Էդվարդ Հովհաննիսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Լիտվայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ինգա Ստանիտե-Տոլոչկիենեին և Վիսագինասի քաղաքապետ Էռլանդուս Գալագուզին: Հյուրերին ուղեկցել են Լիտվայում Հայաստանի դեսպան Հովհաննես Իգիթյանը և Արմավիր համայնքի ղեկավար Դավիթ Խուդաթյանը:
Ողջունելով Լիտվայի Հանրապետությունը ներկայացնող պաշտոնյաների այցն Արմավիրի մարզ՝ Էդվարդ Հովհաննիսյանը բարձր է գնահատել Հայաստանի և Լիտվայի միջև տարբեր ոլորտներում սերտ համագործակցության առկայությունը: Նա կարևորել է երկու երկրների միջև ապակենտրոնացված համագործակցության հաստատման շրջանակում Արմավիր և Վիսագինաս քաղաքների միջև այսօր ստորագրված հուշագիրը՝ հույս հայտնելով, որ այն կնպաստի ձևավորված հարաբերությունների զարգացմանը:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև միջտարածաշրջանային մակարդակում հարաբերությունների ձևավորմանը, ինչպես նաև կրթության, զբոսաշրջության ոլորտներում համագործակցության հաստատմանը: