«Տաշիր» ընկերությունը Մոսկվայում գործարկել է կենցաղային ապրանքների նոր՝ Zebra Home ցանցը
«Տաշիր» ընկերությունների խումբը գործարկել է կենցաղային ապրանքների նոր՝ Zebra Home ցանցը և նախատեսում է մինչև տարեվերջ բացել նոր ցանցի 10 խանութ։
Հուլիսի 7-ին Մոսկվայի Kwartal West առևտրի և զվարճանքի կենտրոնում տեղի ունեցավ առաջին ֆլագմանական խանութի բացումը։ Ընդհանուր ներդրումները կազմել են ավելի քան 150 մլն ռուբլի։
Առաջին կետի մակերեսը 1000 քառ. մետր, իսկ նախագծում ներդրումների ծավալը կազմել է ավելի քան 150 մլն ռուբլի։ Այլ խանութների ցանցի տարածքը կարող է լինել ավելի մեծ՝ մինչև 10000 քառ. մ.։ Zebra Home-ի տեսականին հիմնականում բաղկացած կլինի տեքստիլից, այդ թվում՝ տան և ինտերիերի համար նախատեսված, տրիկոտաժից և այլն:
Սակայն հետագայում ցանցի խանութներում կարող են հայտնվել կահույք, խոհանոցային իրեր և փոքր շինարարական տեխնիկա։
Ներկայումս ընկերությունը բանակցություններ է վարում մանրածախ առևտրի և մատակարարների հետ, սակայն կոնկրետ գործընկերներ դեռ հայտնի չեն:
Գլխավոր մատակարարը Իվանովոյի Ռիո տեքստիլ կենտրոնն է, որը Տաշիրը բացել է դեռևս 2011թ.-ին, որտեղ տեղակայված են տեքստիլ արտադրողների ավելի քան 500 խանութներ (տրիկոտաժ, տնային տեքստիլ, մանկական հագուստ, կոմբինեզոն), հիմնականում ռուսական: