Իշխանությունը միշտ բաց է և ազատ` ընդդիմության հետ երկխոսելու համար. Տարոն Չախոյան
Թիվ 1 Ստուդիայում այս անգամ Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Տարոն Չախոյանն է:
Անկախ Հայաստանի պատմության մեջ ներկայիս իշխանությունը երևի թե ամենաթափանցիկ աշխատողն է. երբ բոլոր հնարավոր միջոցներով հնարավոր է դառնում հանրայնացնել ինֆորմացիան, այդ թվում նաև բանակցային հարցերի շուրջ` իշխանությունը առիթը բաց չի թողնում դա հանրայնացնելու։ Բայց երբեմն ինֆորմացիայի հանրայնացնումը կարող է բանակցային սեղանի շուրջ խանգարել բանակցային խոսույթին։
ՀՀ-ն ամեն ջանք գործադրելու է, որպեսզի Արցախին մենակ չթողնի:
Ռուսաստանի դաշնակիցը ոչ թե Նիկոլ Փաշինյանն է, կամ ինչպես ժամանակին եղել է` Սերժ Սարգսյանը, այլ Հայաստանի Հանրապետությունը, սա պարզ իրողություն է և բոլորի համար ակնհայտ պետք է լինի:
Իշխանությունը միշտ բաց է և ազատ` ընդդիմության հետ երկխոսելու համար: Իսկ ինչ վերաբերում է Ռոբերտ Քոչարյանի դիրքորոշմանը` եթե այս անգամ էլ չստացվի, այլևս չի մասնակցելու ընդդիմության հանրահավաքներին, որոշումը բնականաբար իրենն է, թե ինչ արմատական փոփոխությունների մասին է խոսքը` չեմ կարող գուշակություններ անել, չնայած, որ Քոչարյանի վերջին ասուլիսների ժամանակ հնչեցրած այն միտքը, որ արդեն չգիտի ինչ անի`միգուցե դիմի պլաստիկ վիրաբույժներին, մտածում եմ արմատական փոփոխությունները դրան են վերաբերում:
Մանրամասները՝ տեսանյութում: