Գավառ համայնքի ավագանու չորրորդ նստաշրջանի երկրորդ նիստը վարել է Գավառ համայնքի ղեկավար Գուրգեն Մարտիրոսյանը: Ինչպես տեղեկացրին Գավառի համայնքապետարանի աշխատակազմից, նիստի օրակարգն հաստատելուց հետո աշխատակազմի ֆինանսատնտեսագիտական, բյուջեին, եկամուտների հաշվառման եւ հավաքագրման բաժնի պետ Տիգրան Բրսիկյանը զեկուցել է 2022 թվականի բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվությունը հաստատելու եւ բյուջեում փոփոխություն կատարելու մասին հարցերը, որոնք հաստատվել են քվեարկությամբ:
«Մուրադ Սամվելի Մովսիսյանին Գավառ համայնքի ղեկավարի տեղակալ նշանակելու մասին» հարցը զեկուցել Գավառ համայնքի ղեկավարի 1-ին տեղակալ Գրիգոր Դաշտոյանը: Մուրադ Սամվելի Մովսիսյանի նշանակումը նույնպես հաստատվել է քվեարկությամբ:
«Գավառ համայնքի 2022 թվականի տարեկան աշխատանքային պլանը հաստատելու մասին» հարցը ներկայացրել է Հակոբ Սարգսյանը, «Գավառի համայնքապետարանի աշխատակիցների վարքագծի կանոնները հաստատելու մասին» հարցը՝ համայնքապետարանի աշխատակազմի քարտուղար Կարինե Մանուկյանը, «Գույքահարկի գծով արտոնություններ սահմանելու մասին» հարցը՝ Գեւորգ Աղլամազյանը։ «Դրամական օգնություն տրամադրելու մասին» հարցը ներկայացրել է Վարսենիկ Խաչատրյանը։