Կայացել է Գավառ համայնքի ավագանու հերթական նիստը
Գավառ համայնքի ավագանու չորրորդ նստաշրջանի երկրորդ նիստը  վարել է Գավառ համայնքի ղեկավար Գուրգեն Մարտիրոսյանը: Ինչպես տեղեկացրին Գավառի համայնքապետարանի աշխատակազմից,  նիստի օրակարգն հաստատելուց հետո աշխատակազմի ֆինանսատնտեսագիտական, բյուջեին, եկամուտների հաշվառման եւ հավաքագրման բաժնի պետ Տիգրան Բրսիկյանը զեկուցել է 2022 թվականի բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվությունը հաստատելու եւ բյուջեում փոփոխություն կատարելու մասին հարցերը, որոնք հաստատվել են  քվեարկությամբ:
«Մուրադ Սամվելի Մովսիսյանին Գավառ համայնքի ղեկավարի տեղակալ նշանակելու մասին» հարցը զեկուցել Գավառ համայնքի ղեկավարի 1-ին տեղակալ Գրիգոր Դաշտոյանը: Մուրադ Սամվելի Մովսիսյանի նշանակումը նույնպես  հաստատվել է քվեարկությամբ:
«Հայաստանի Հանրապետությանը տարածք նվիրելու եւ համայնքային սեփականություն հանդիսացող գյուղատնտեսական նշանակության վարելահողը աճուրդով օտարելու եւ մեկնարկային գին սահմանելու մասին» հարցերը զեկուցեց իրավաբանական բաժնի պետ Արա Գեւորգյանը: Դրանք հաստատվել են միաձայն:
«Գավառ համայնքի 2022 թվականի տարեկան աշխատանքային պլանը հաստատելու մասին» հարցը ներկայացրել է  Հակոբ Սարգսյանը, «Գավառի համայնքապետարանի աշխատակիցների վարքագծի կանոնները հաստատելու մասին» հարցը՝ համայնքապետարանի աշխատակազմի քարտուղար Կարինե Մանուկյանը, «Գույքահարկի գծով արտոնություններ սահմանելու մասին» հարցը՝ Գեւորգ Աղլամազյանը։ «Դրամական օգնություն տրամադրելու մասին» հարցը ներկայացրել է Վարսենիկ Խաչատրյանը։