«Փոխում եմ ալիքները հեռուստացույցի ու բնական հարց է առաջանում ՀՀ հարկատուն հեռուստատեսության ու Ռադիոյի հանձնաժողով կոչված կույրաղիքը ինչի՞ է իր վզին պահում»,- այս մասին գրել է «Ազատ լուր մեդիա» ՍՊԸ տնօրեն Էդգար Բաբայանը։
«• Կրկնությունների ժամանակագրությունը ու խտությունը հասնում է 70% եւ ավելի ու հասնում է 20 տարվա վաղեմության էժան ու տափակ սկեչ/սերիալների։
• Նոր հաղորդումների տեխնիկական կատարման, բովանդակային սնանկությունը ուղիղ համեմատական է այդ հանձնաժողովի անդամների պատկերացումներին հեռուստատեսության եւ մեդիայի մասին։
• Տեղեկատվական տեռորի ժամանակ ձեռքները ծալած նստած այս ամորֆ եւ անբան կառույցը տարեկան միլիոններ է ստանում ու ամեն անգամ իր անգործությունը հիմնավորում գործիքակազմ չունենալով։ Հարց է առաջանում, այս անգործիքակազմ մասնագիտական ԶՐՈ պատկանելիությամբ այս բիսետկեն ե՞րբ եք ցրելու։
• Ես հասկանում եմ, որ ցանկացած իշխանության , դրա նման մի հատ դենչիկ պետք ա, որ եւ իր անգո գոյությունն արդարացնի եւ Բաղրամյան 26-ի քիմքին հաճոյանա…
• Պորտաբույծ գերատեսչությունները, որոնք ժողովրդի վզին նստած զբաղված են ոչնչով՝ պետք է մաքրվեն կառավարման համակարգից։
• Հանձնաժողովի անդամների/ մասնագետների 90%-ը ժամանակակից մեդիայի հետ աղերս չունեն»,-գրել է նա։