«Յուքոմ» ընկերությունը համագործակցության պայմանագրեր է կնքել
«Յուքոմ» ընկերությունը նորագույն տեխնոլոգիաների կիրառմամբ որակապես նոր հեռուստատեսություն և 5G ծառայությունների արդիական ծածկույթ ապահովելու նպատակով Երևանում համագործակցության պայմանագիր է կնքել Nokia և Mediakind ընկերությունների հետ:
Պայմանագրերը ստորագրել են «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը, Nokia ընկերության Եվրոպայի բջջային ցանցերի գծով փոխնախագահ Պիտեր Վուկովիցը և MediaKind ընկերության Եվրոպայի, Միջին Արևելքի, Աֆրիկայի և Խաղաղօվկիանոսյան Ասիայի վաճառքի փոխնախագահ Վիետ Նուեն Կաոը:
«Յուքոմ» ընկերությունը իր ռադիոընդունման ցանցի (RAN-Radio Access network) և Հայաստանում «Յուքոմ» ցանցի 5G Ready ծառայությունների արդիական ծածկույթ ապահովելու համար Nokia ընկերության հետ ստորագրել է պայմանագիր, որով արդիականացնելու է «Յուքոմ»-ի բազային և IP ցանցի ենթակառուցվածքը՝ բարձրացնելով բաժանորդների շարժական կապի հարմարավետության աստիճանը, որպեսզի այն որակապես ավելի բարձր մակարդակ ունենա՝ ապահովելով տվյալների փոխանցման արագությունը և ավելացնելով թողունակությունը: Այս պայմանագրի կյանքի կոչմամբ «Յուքոմ» ցանցերը լայն հնարավորություններ կընձեռեն ինչպես անհատ, այնպես էլ կորպորատիվ բաժանորդներին։
Հեռուստատեսության ժամանակակից լուծումներ և նոր որակի ծառայություններ առաջարկող համաշխարհային առաջատար MediaKind ընկերության հետ համագործակցելով՝ Ucom-ը կառաջարկի որակապես նոր հեռուստատեսային հարթակ: Դուրս գալով ներկայիս IP հեռուստատեսության ցանցի սահմաններից, ընկերությունը կառաջարկի բոլորովին նոր փորձառություն, թե՛ տնային, թե՛ շարժական սարքավորումներից օգտվող բաժանորդների համար: