ԱՄՆ-ի պատվիրակությունը Էր Ռիադում բանակցությունների ընթացքում ուշադիր լսել է ռուսական պատվիրակությանը, տեղեկացրել է միջազգային կոմիտեի ղեկավար Գրիգորի Կարասինը:
«Կուզենայի այդպես մտածել, որ շատ ուշադիր լսում էին մեզ։ Կարող եմ ասել, որ բանակցությունների ամբողջ օրվա վերջում երկու կողմերն էլ սկսել են միմյանց ավելի լավ ճանաչել և սկսել են ավելի ուղիղ, առանց երկիմաստությունների դատողություններ անել», – ասել է Կարասինը խորհրդարանական թերթին տված հարցազրույցում՝ պատասխանելով այն հարցին, թե արդյոք ամերիկյան կողմը բաց է եղել հակամարտության կարգավորման ռուսական մոտեցումները հասկանալու համար։
Սենատորը հավելել է, որ փորձագիտական խումբը կշարունակի աշխատել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի ցուցումներով: Նրա խոսքով՝ նոր հանդիպումներ հնարավոր են լրացուցիչ հարցեր քննարկելու անհրաժեշտության դեպքում, սակայն ներկայումս հանդիպումների պլան չկա: