«Ես կարող եմ «քֆուր ուտել», բայց դուք կարո՞ղ եք երդվել, որ վարչապետը չի հանձնարարել դատախազին։ Կարո՞ղ եք։ Դե, կերդվեք հարմար պահի»,- պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանը դիմել է ՔՊ խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանին։
Նա անդրադարձել է իր մասին այլ պատգամավորների, այդ թվում՝ ընդդիմադիրների ելույթներին. «Գառնիկ Դանիելյանը գիտի, որ որոշակի հարգանք է վայելում հասարակության մեջ, իրականում ես էլ եմ դրական տրամադրված նրա նկատմամբ, բայց ինքը շահագործում է այդ հանգամանքը և, երբեմն, ըստ նպատակի օգտագործում։ Ասում է՝ Աղազարյանը հո ամենակոռումպացվածը չէ՞ ՔՊ-ի մեջ։ Այսինքն, դատավճիռ է կայացնում, որ ես կոռումպացված եմ, հանցագործ, մյուսներն՝ ավելի հանցագործ են։ Այդպես չեն անում։ Պարոն Աղազարյանը միայնակ, լինելով իշխանական կուսակցության անդամ, ձեր 2 խմբակցություններից շատ գործ է արել պետության համար»,- ասել է նա։
Աղազարյանը նաև ասել է. «Ես ողջ կուսակցության սիրելին չեմ եղել, միշտ իմ կեցվածքը պահպանել եմ»։