Դատարանը կրկին մերժեց Հյուսիս-հարավ ճանապարհի Մալաթիայի հատվածում շինարարության արգելքը վերացնելու միջնորդությունը
Գործարար Նաիրի Սարգսյանը գրել է.
Դատարանը կրկին մերժեց Հյուսիս-հարավ ճանապարհի Մալաթիայի հատվածում շինարարության արգելքը վերացնելու միջնորդությունը:
Իհարկե կարելի է ամբողջ մեղքը գցել միայն դատարանի վրա, բայց հանուն արդարության պետք է ասեմ, որ Կառավարությունն ու քաղաքապետարանը վերջին 3 տարիներին այս հարցով ցուցաբերել են անգործություն:
Հրաշալի է, որ 300 դպրոց ու մանկապարտեզ ենք կառուցում և տարեկան 500 կմ ճանապարհ ենք նորոգում մարզերում, բայց դա չի արդարացնում այստեղի ձախողումը:
Ինձ համար չափազանց բարդ է մերոնց քննադատելը, բայց ցավոտ է տեսնել, որ Ճապոնիայում քանդված ճանապարհը (նաև գազի, հոսանքի, ջրի, կոյուղու գծերը) գիշեր-ցերեկ աշխատելով նորոգում են 7 օրում, իսկ մենք 3 տարի չենք կարողանում կառուցել 250 մետրանոց ճանապարհը:
Երբ մայիսին սկսեցի զբաղվել այս հարցով, ինձ քաղաքապետարանի ԾԻԳ-ից ասացին, որ լավ իրավաբանի կարիք ունեն, ես խնդրեցի իմ փաստաբան ընկերը հակընդդեմ ապահովում պահանջելու միջնորդություն գրեց, դա փոխանցեցի իրենց, բայց արդեն 4 ամիս է չեն ներկայացնում դատարան՝ հույս ունենալով առանց դրա հաշտության գալ հայցվորի հետ: Հավանականությունը շատ մեծ էր, որ դա կբավարարվեր և հիմա արդեն շինարարության փուլում կլինեինք: