Հայտնաբերված ռակը ռակ է՝ անկախ նրանից, թե հիվանդատերը կքվեարկի ախտորոշման օգտին թե ոչ. Աշոտյան
«Ուշադիր հետեւում էի ԱԺ պետաիրավական հանձնաժողովում մեր հեղինակած հայտարարության քննարկումներին: Ուզում եմ նախ ասել, որ Հայկ Մամիջանյանը, Աննա Մկրտչայնը եւ Տիգրան Աբրահամյանը բարձր որակի քաղաքական կեցվածք եւ խոսք ցուցադրեցին։ Շնորհակալ եմ նաեւ «Հայաստան» դաշինքի ներկա պատգամավորներին իրենց ակտիվ եւ բովանդակային ներգրավման համար»,-Նիկոլ Փաշինյանին անվստահություն հայտնելու ՀՀԿ նախագծի վերաբերյալ քննարկումների մասին գրել է կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը։
Նա նշում է.
«ՔՊ-ական դեմագոգիկ դատարկախոսությանն ու ճարպկալեզվությանը հակադրվեց հիմնավոր եւ ծանրակշիռ փաստարկների հեղեղ, իսկ քաղաքական մինի-մենամարտերում ընդդիմության ներկայացուցիչները մի քանի գլուխ բարձր էին ու համոզիչ։
Զուգահեռ ընթերցելով միջազգային մամուլը՝ հանդիպեցի մի լուրի, ըստ որի Եվրոպական հանձնաժողովի ղեկավարին Եվրոպական խորհրդարանում այսօր անվստահություն հայտնելու նախաձեռնություն է քննարկվելու, որին կարող են միանալ նաեւ իշխող ԵԺԿ խմբակցության պատգամավորներ։
«Դեպի Եվրոպա» ճանապարհ հռչակած քպական մանդատավոր քոչվորներին չէր խանգարի ուսումնասիրել հենց եվրոպական փորձը ՝ կառավարության ղեկավարին անվստահություն հայտնելու հարցում։
Ինչպես ասում են՝ Never say never: Ի դեպ սա վերաբերում է նաեւ ընդդիմադիր դիրքավորված որոշ շրջանակներին։ Նիկոլը եւ իր կառավարումը աղետ է, եւ այս փաստը քվեարկությամբ չէ, որ պիտի արձանագրվի։
Չէ՞ որ հայտնաբերված ռակը ռակ է՝ անկախ նրանից, թե հիվանդատերը կքվեարկի ախտորոշման օգտին թե ոչ»։