Մի քանի ֆուր ցորենի համար բերել եք, խաղաղություն եք ծախո՞ւմ մեր ժողովրդի վրա. Մինասյան
Մի քանի ֆուր ցորենի համար բերել եք, խաղաղություն եք ծախո՞ւմ մեր ժողովրդի վրա.  Մինասյան
«Արցախն ապահովում էր Հայաստան ներմուծվող ցորենի տարեկան կտրվածքով միջինը 25 տոկոսը, տարեկան՝ 50-80 հազար տոննա։ Հիմա մի քանի ֆուր ցորենի համար բերել եք, խաղաղություն եք ծախո՞ւմ մեր ժողովրդի վրա»,- Աժ ամբիոնից հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանը։
Նա նշեց, որ օրեր առաջ Իլհամ Ալիևը հայտարարել էր՝ Ադրբեջանը վերացրել է դեպի Հայաստան բեռների տարանցման բոլոր սահմանափակումները։ Այնուհետև էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը հայտնել էր. «Շուտով Ակտաու-Բաքու, այնուհետև ադրբեջանական ու վրացական երկաթգծով Հայաստան կմտնի ղազախական ցորենի առաջին խմբաքանակը»։
Ըստ Մինասյանի, սա արվում է ոչ թե ամբողջ ճանապարհի երկայնքով շրջափակումը վերացման պայմաններում, այլ ընդամենը մեկ ակցիայի մասին է խոսքը։
«Ալիևասիրության էդ ձեր ձգտումը, ցանկությունը մի երկրի ղեկավարի, որն Արցախում էթնիկ զտման թիվ մեկ պատասխանատուն է, Արցախում միջազգային կանոններով հակադրվող զենքի գործադրման պատասխանատուն է, որը բռնազավթել է հայկական հողերը… Դուք էս ի՞նչ սիրահարվածություն եք ցուցաբերում այդ երկրի ղեկավարի հանդեպ։ Նպատակը ո՞րն է։ Մեկ նպատակ կա, որ պահպանեք ձեր իշխանությունը։ Այլ բացատարություն չեմ տեսնում»,- ասաց Արծվիկ Մինասյանը։