«Այս իշխանության պարագայում զորավարժություն չի լինի»,- «ՀՀ-ի և հայկական աշխարհի անվտանգությանը սպառնացող գործոնները» թեմայով քննարկմանն ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, ՀՅԴ ԳՄ անդամ Գեղամ Մանուկյանը։
Նա նշեց, որ պաշտպանության նախարարության պաշտոնական «Զինուժ» ծրագիրը, որը հարկատուների գումաներով է սնվում, կտեսնեն, որ ծաղիկ ու թիթեռ նկարելուց բացի, այլ բան չկա։
«Երբեմնի մեր փառապանծ բանակի խոսափող «Զինուժ» ծրագիրը սկսվում է, որ ատեստացիաներով ինչ-որ սպա սկսել է բարձր աշխատավարձ ստանալ, վերջանում է, որ ևս երեք աղջիկ գնացել են ծառայության»,- ասաց Մանուկյանը։
Նա նշեց, որ եկեղեցու դեմ արշավը լրջագույն սպառալիք է ամբողջ սփյուռքի համար։
«Հայրենիք-սփյուռք փոխգործակցությունը նաև ազգային հարցերի, Ցեղասպանության միջազգային ճանաչման հարցի շուրջ… 2007 թվականին Թուրքիայում ամենահայտնի լրագրողներից մեկը գրել էր խմբագրականում՝ դիմելով իր երկրի կառավարությանը, ժողովրդին, որ լուրջ չեք վերաբերում, հայկական ցունամին է գալիս։
Իրականում հնարավոր է վերականգնել այդ ցունամին»։