Վազգեն Մանուկյանին առաջադրված մեղադրանքը լրացվել է. ՔԿ
«Մարտի 9-ին որոշում է կայացվել Վազգեն Մանուկյանին առաջադրված մեղադրանքը փոխելու մասին, և կրկին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 301-րդ հոդվածով: Մեղադրանքը լրացվել է ս.թ. փետրվարի 26-ին Ազատության հրապարակում անցկացված հանրահավաքի ժամանակ Վազգեն Մանուկյանի կողմից հնչեցված կոչերով, որոնք ևս պարունակում են իշխանությունը զավթելու և սահմանադրական կարգը տապալելու բռնի կոչեր:
Վազգեն Մանուկյանին և նրա պաշտպանին հայտնվել է քրեական գործով նախաքննության ավարտի մասին, և քրեական գործի նյութերը տրամադրվել են նրանց՝ ծանոթացման»,- 1lurer.am-ը տեղեկացավ ՀՀ քննչական կոմիտեից:
Հիշեցնենք, ՔԿ-ն ավելի վաղ տեղեկացրել էր, որ կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչությունում` 2021 թ. փետրվարի 12-ին և 20-ին Ազատության հրապարակում անցկացված հանրահավաքների ժամանակ Վազգեն Մանուկյանի կողմից՝ իշխանությունը զավթելու, սահմանադրական կարգը բռնի տապալելու, բռնություն գործադրելու հրապարակային կոչեր կատարելու առերևույթ դեպքերի առթիվ հարուցվել էր քրեական գործ: Մանուկյանին մեղադրանք էր առաջադրվել: Նրա նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրություն՝ չհեռանալու մասին: