Սերժ Սարգսյանի թիկնազորի նախկին պետ Վաչագան Ղազարյանի նկատմամբ համաներում է կիրառվել
ՀՀ Երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի թիկնազորի նախկին պետ Վաչագան Ղազարյանի նկատմամբ համաներում է կիրառվել եւ նրա նկատմամբ վարույթը կարճվել է։ Այս տեղեկությունն այսօր՝ մասին 31-ին, NEWS.am-ի հետ զրույցում հաստատել է փաստաբան Մհեր Հակոբյանը։
Հիշեցնենք, որ Վաչագան Ղազարյանին նոր մեղադրանք էր առաջադրվել ՀՀ ՔՕ 308-րդ հոդվածի 2-րդ մասով (պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելը, որն անզգուշությամբ առաջացրել է ծանր հետեւանքներ
Նշենք, որ դատական կարգով բողոքարկվել էր Ղազարյանի նկատմամբ համաներման հիմքով քրեական հետապնդումը դադարեցնելու հարցի քննարկումը հետաձգելու որոշումը, ինչը Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Վահե Միսակյանի կողմից բավարարվել էր, ինչից հետո վարույթ իրականացնող մարմինը համաներման հիմքով քրեական հետապնդումը դադարեցնելու մասին որոշում է կայացնել
Նշենք, որ դատական կարգով բողոքարկվել էր Ղազարյանի նկատմամբ համաներման հիմքով քրեական հետապնդումը դադարեցնելու հարցի քննարկումը հետաձգելու որոշումը, ինչը Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Վահե Միսակյանի կողմից բավարարվել էր, ինչից հետո վարույթ իրականացնող մարմինը համաներման հիմքով քրեական հետապնդումը դադարեցնելու մասին որոշում է կայացնել: