Այսօր կառավարության նիստի ընթացքում Առողջապահության նախարարի պաշտոնակատար Անահիտ Ավանեսյանը հայտնեց, որ կորոնավիրուսով վարակման վիճակագրությունը Հայաստանում վերջին օրերին աճել է:
«Դա մեզ ևս մեկ անգամ զգուշացնում է, որ պետք է մեծ ուշադրություն դարձնենք պատվաստումների գործընթացը արագացնելու վրա»,– նշեց նա:
Անահիտ Ավանեսյանը հայտնեց, որ Հայաստանում արդեն կատարվել է 97711 պատվաստում, որից 5416–ը կատարվել է երեկ։ «Սա բավական լավ ցուցանիշ է, և մենք այս տեմպը պետք է պահպանենք։ Եթե 2-3 շաբաթ առաջ մենք մինչև 2000 պատվաստում էինք իրականացնում, ապա այսօր արդեն նկատելի է աճի տեմպը»,– նկատեց նախարարի պաշտոնակատարը:
Անահիտ Ավանեսյանը ևս մեկ անգամ հիշերեց՝ ՀՀ-ում պատվաստվելն անվճար է, և յուրաքանչյուր քաղաքացի ինքն է որոշում, թե որ պատվաստանյութով է ցանկանում պատվաստվել:
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն էլ իր հերթին կարևորեց, որ օրական 5000 պավաստման ցուցանիշն այլևս չնվազի և առնվազն մնա նույն մակարդակին