CHIBA, JAPAN AUGUST 3, 2021: Bronze medallists Mohammadhadi Saravi of Iran, Tadeusz Michalik of Poland, gold medallist Musa Evloev of the ROC Team, and silver medallist Artur Aleksanyan of Armenia, from left, pose at a victory ceremony for the men's -97kg Greco-Roman wrestling competition during the Tokyo 2020 Summer Olympic Games, at the Makuhari Messe convention centre. Stanislav Krasilnikov/TASS ßïîíèÿ. Òèáà. Îëèìïèàäà-2020. Âûñòàâî÷íûé êîìïëåêñ "Ìàêóõàðè Ìåññå". Ãðåêî-ðèìñêàÿ áîðüáà. Ìóæ÷èíû. Ñëåâà íàïðàâî: Ìîõàììàä Õàäè Ñàðàâè (Èðàí), Òàäýóø Ìèõàëèê (Ïîëüøà) - áðîíçîâûå ìåäàëè, Ìóñà Åâëîåâ (ÎÊÐ) - çîëîòàÿ ìåäàëü, Àðòóð Àëåêñàíÿí (Àðìåíèÿ) - ñåðåáðÿíàÿ ìåäàëü, íà öåðåìîíèè íàãðàæäåíèÿ. Ñòàíèñëàâ Êðàñèëüíèêîâ/ÒÀÑÑ
Հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Արթուր Ալեքսանյանը հրաժարվեց արծաթե մեդալ կրել «Տոկիո 2020» մրցանակաբաշխությանը:
Այսօր նա մինչեւ 97 կգ քաշային կարգի եզրափակչում 1: 5 հաշվով զիջեց ռուս մարզիկ Մուսա Եվլոևին:
Ավելի վաղ Ալեքսանյանը հայտնել էր, որ դժգոհ է մրցավարությունից: Նա նաև հրաժարվեց մեկնաբանություն տալ ռուս լրագրողներին ՝ ասելով. «Հաղթելու համար պետք է լինել Ռուսաստանից»: