Վրաստանը վերադառնում է դիմակային ռեժիմի
Վրաստանը վաղվանից դիմակային ռեժիմի Է վերադառնում բաց տարածություններում, որոշումն ընդունվել Է համակարգող շտաբի անցկացված նիստի արդյունքում։
«Օգոստոսի 10-ից դիմակներ կրելը պարտադիր Է դառնում նաեւ բաց տարածություններում, որտեղ կա հինգից ավելի մարդ… Այդ որոշումը խորհուրդն ընդունել Է համաճարակային իրադրության կտրուկ վատթարացման կապակցությամբ»,-հայտարարել Է համավարակի դեմ պայքարի միջգերատեսչական համակարգող խորհրդի օպերատիվ շտաբի ղեկավար Գեորգի Գիբրաձեն: Դիմակների պարտադիր կրումը բաց տարածություններում վերացվել Էր հունիսի 22-ին: Փակ տարածություններում այս սահմանափակումը չի չեղարկվել: Նշենք, որ օգոստոսի 9-ին Վրաստանի համաճարակաբանները հրապարակել են երկրում կորոնավիրուսով վարակման վիճակագրությունը. անցած օրվա ընթացքում արվել Է կորոնավիրուսի 23 հազար 439 թեստ եւ հայտնաբերվել վարակման 2236 դեպք: Այդ մասին հաղորդվում Է Stopcov.ge. կառավարական կայքում: Համավարակի սկսվելուց ի վեր Վրաստանում գրանցվել Է ախտահարման 450 հազար 149 դեպք, մահացել Է 6128 մարդ: