Նպատակ հետապնդելով խթանել իրադարձային տուրիզմը Հայաստանում, ներկայացնել հայկական գարեջրի հնուց եկած ավանդույթները, բացահայտել շուկայում ի հայտ եկող նորույթները, ինչպես նաև տարածել խմիչքի հետ համապատասխան սննդի զուգակցման մշակույթը, ԷվենտՏուրա ընկերությունը մեկնարկում է «Գարեջրի և Սննդի զուգակցման Օրեր 2021» միջոցառումը։
Միասին նոր հայացք նետենք գարեջրի պատմությանը, ցույց տանք, թե ինչ հին քաղաքակրթության կրող է հանդիսանում յուրաքանչյուր արտադրող և գարեջրասեր։ Միասին մատնանշենք գարեջրի կարևորությունը և բարձրացնենք դիրքը հայաստանյան շուկայում՝ հիմք հանդիսանալով արտերկրում հայկական գարեջրի առաջխաղացմանը։
Միջոցառումն իրականացվելու է Օգոստոսի 14-ին և 15-ին, ժամը 17։00-ից մինչև 23։00-ն, Զաքյան փողոցի` Մ. Խորենացուց մինչև Գր. Լուսավորիչ փողոցների խաչմերուկներն ընկած հատվածում։ Ամռան այդ երկու օրերի ընթացքում Զաքյան փողոցը ձևավորված կլինի բազմագույն և վառ լույսերի հետաքրքիր լուծումներով, որը երաժշտական մասի հետ կամբողջացնի երեկոյի տրամադրությունը։
Միջոցառման մուտքն ազատ է, սակայն գարեջուր ըմպելու համար անհրաժեշտ է ձեռք բերել համտեսման փաթեթ 5000 դրամ արժողությամբ, որը ներառում է․