Հեռուստամեկնաբան Ժիրայր Ոսկանյանի գործընկերուհի Գոհար Հայրապետյանը գրել է․
«Այս օրերին բոլորը գրում, հարցնում են, թե ինչու դրամահավաք չենք կազմակերպում Ժիրայր Ոսկանյանի բուժման համար։ Խնդիրը նրանում է, որ դրամահավաքի համար պետք են հստակ կանոնների պահպանում։
Այսինքն, նման դրամահավաք կազմակերպելու համար մենք պետք է ունենանք արտասահմանյան կլինիկայից հրավեր, որտեղ ներառված կլինի նաև հետազոտությունների ու բուժման ծախսերի վերաբերյալ տեղեկատվություն, վերջինս ներկա պահին դեռևս չունենք։
Ժիրայրին Ստրասբուրգ տանելու հարցը դեռևս օդում է, որովհետև լրացուցուցիչ փաստաթղթեր են անհրաժեշտ դեսպանատան համար, որը կարող է բավականին երկար տևել։
Այդ պատճառով որոշվեց, որ համացանցում տեղադրենք Ժիրայրի Ինեկոբանկի անձնական հաշվեհամարները , «Իդրամ»-ի և բանկային քարտի տվյալները, որպեսզի կարողանանք հոգալ դրսում կլինիկա փնտրելու և այս պահին Հայաստանում անհրաժեշտ անալիզների և բժշկական այլ ծախսերը։ Բոլոր նրանք, ովքեր կցանկանան աջակցել Ժիրայրին, գումար կարող են փոխանցել հետևյալ կերպ.
Idram ID – 251219251
ArCa – 4578890000324598 (Visa)