Համաժողովին կմասնակցեն խոշոր ձեռնարկատերեր՝ “ԿամԱԶ”-ի գլխավոր տնօրենը, ՎԷԲ-ի ներկայացուցիչը, “Տաշիրի” ղեկավարը, ինչպես նաև Հայաստանի ու Ռուսաստանի կառավարությունների ներկայացուցիչներ:
Խոշոր հայ գործարարները Ռուսաստանի կառավարության աջակցությամբ Երևանում համաժողով կանցկացնեն։ Այս մասին ն հայտնեցին համաժողովի կազմակերպմամբ զբաղվող հայ գործարարների ասոցիացիայից, որոնց աջակցում է «Տաշիր» ընկերությունների խումբը:
Համաժողովը կանցկացվի սեպտեմբերի 20-ին։Մեկ հարթակում կհավաքվեն Հայաստանի ու Ռուսաստանի գործարարները, որոնք կկարողանան ամրապնդել իրենց կապերն ու նոր նախագծերի հիմք դնել:
Համաժողովի բացմանը սպասվում է ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի, էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանի, բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Վահագն Խաչատուրյանի, ՌԴ տնտեսական զարգացման փոխնախարար Դմիտրի Վոլվաչի, ռուսական արտահանման կենտրոնի գլխավոր տնօրեն Վերոնիկա Նիկիշինայի ելույթները:
Մասնավոր հատվածից ելույթ կունենան «ԿամԱԶ» կորպորացիայի գլխավոր տնօրեն Սերգեյ Կոգոգինը, «Վնեշէկոնոմբանկի» վարչության փոխնախագահ Դանիիլ Ալգուլյանը, «Տաշիր» ընկերությունների խմբի նախագահ Սամվել Կարապետյանը:
Քննարկումներից մեկում սպասվում է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ելույթը։Հիշեցնենք, որ Ռուսաստանը Հայաստանի խոշորագույն ներդրողն է։ Համախառն ներդրումների մասնաբաժինը ավելի քան 35 տոկոս է։