Արմավիրի մարզպետ Համբարձում Մաթևոսյանն այցելել է Փարաքար համայնք, տեղում ծանոթացել պետության աջակցությամբ համաֆինանսավորման երեք սուբվենցիոն ծրագրով նախատեսված աշխատանքներին:
«Նախ «ՇԻՆՊԼՅՈՒՍ» ՍՊԸ-ի պատասխանատուի կողմից ներկայացվել են Ի. Գասպարյան, Մեքենագործների և Վ. Մամիկոնյան փողոցների ասֆալտապատման աշխատանքները, որոնք առաջիկա մեկ շաբաթվա ընթացքում ամբողջությամբ կավարտվեն: Կատարված աշխատանքների վերաբերյալ հայտնել եմ իմ դիտարկումները՝ առաջարկելով կարճ ժամանակահատվածում շտկել առկա թերություններն ու հետագայում բացառել դրանց կրկնությունը:
Ասֆալտապատման ծրագրով նախատեսված է Մեքենագործների և Վ. Մամիկոնյան փողոցների 0.9 կմ, իսկ Ի. Գասպարյան փողոցի 0.17 կմ հատված կապիտալ ասֆալտապատում, ինչպես նաև Թաիրովի 6-րդ և 7-րդ շենքերի 2000 քմ բակային հատվածի բարեկարգում: Համայնք կատարած այցի շրջանակում ծանոթացել եմ նաև արտաքին լուսավորության ցանցի ընդլայնման ծրագրով Այգեստան (730 մ), Սևան (730 մ) և Արարատյան (270 մ) փողոցներում իրականացված աշխատանքներին, որոնց արդյունքում տեղադրվել է 33 նոր հենասյուն, 72 լեդ լուսատու, 39 հենասյուն էլ վերազինվել է:
Առաջիկայում կմեկնարկի նաև սուբվենցիոն երրորդ ծրագրով նախատեսված Վ. Սարգսյան թաղամասի կոյուղագծի կառուցման և Էրեբունի փողոցի կոյուղագծի նորոգման ծրագիրը: 2020 թվականի սուբվենցիոն ծրագրով էլ Փարաքարում հաստատվել են կեղտաջրերի մաքրման կայանի վերակառուցման և 1400 գծմ կոյուղագծի կառուցման կենսական կարևորություն ունեցող ծրագրերը»,- ֆեյսբուքի էջում գրել է մարզպետը: