Թե բա «Պատիվ ունեմ»… Ո՞նց կարա փախնող սպան պատիվ ունենա․ Դ․Իոաննիսյան
«Փախնողների ու չփախնողների մասին
Մարիոպոլի պաշտպանները, գտնվելով շրջափակման մեջ, սեղմած ատամներով այնքան կռվեցին, որ Պուտինը այսօր հրապարակավ հրաժարվեց իրենց գրոհելու պլաններից:
Մարիոպոլի պաշտպանները չէին ասում «Զելենսկին հողերը ծախեց», չեին փախնում տարբեր հիմնավորումներ հորինելով: Ատամները սեղմում ու անգամ ամենահուսահատ վիճակում գրագետ կռիվ էին տալիս:
Իսկ մեր մոտ Վանեցյանի նմանները մի երկու ընկնող արկի ձայն լսելուց փախնում էին ու հետո բոլորին մեղադրում դավաճանության մեջ:
Թե բա «Պատիվ ունեմ»… Ո՞նց կարա փախնող սպան պատիվ ունենա:
Հ.Գ. Վանեցյանը, բայց, միակ փախնողը չէր: Չեմ կարող չհիշել Հադրութից փախնող մեր բանակի ստորաբաժանումները, որոնք անգրագետ ու վախկոտ հրամանատարության պատճառով չդիմադրեցին քաղաք մտած իրենցից մի քանի անգամ ավելի քիչ ադրբեջանցիներին»,-գրել է «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» հասարակական կազմակերպության համակարգող Դանիել Իոաննիսյանը։
Նշենք, որ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինն այսօր պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուի հետ հանդիպման ժամանակ Մարիուպոլի  «Ազովստալ» արդյունաբերական գոտու վրա հարձակումը ոչ նպատակահարմար է անվանել և հրամայել է չեղարկել այն:
Պուտինը «Ազովստալ»-ի վրա գրոհի չեղարկումը բացատրել է ռուս զինվորականների կյանքը փրկելու նկատառումներով։ Փոխարենը Պուտինը հրամայել է այնպես «արգելափակել այդ արդյունաբերական գոտին, որպեսզի նույնիսկ ճանճ չթռնի»։