ԱԺ դահլիճից խայտառակ փախուսից հետո մարգինալացած ընդդիմադիր պատգամավորների խումբը սկսել է փողոցներում վիրավորել, հայհոյել ու անգամ անիծել ՀՀ քաղաքացիներին: Այս մասին այսօր Ազգային ժողովի արտահերթ նիստին իր ելությում ասաց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանը:
«Դուք տիկնայք և պարոնայք միայն ապացուցում եք, որ դուք բայրաքթարի ամբասադորներն եք Հայաստանում կուզեք գովազդային գործակալը, կուզեք փիառ մենեջերը, բայց կապը ակնհայտ է: Ձեզ թվո՞ւմ է ձեր անգործության համար ձեզ աշխատավարձ վճարող քաղաքացուն պետք է սպառնաք, վիրավորեք, անիծեք, պետք է այդ քաղաքացիների որդիների մահը ցույց տաք ու նրանց ողբով սնվեք, հետո էլ հետ գաք իշխանության այդ մարդկանց կեղեքելու, թալանելու, չի ստացվելու, որովհետև դուք փոքրիկ մարգինալ խմբակ եք և առհասարակ»,-ասաց նա:
Վահագն Ալեքսանյանն ասաց, որ ընդդիմությանը լավագույնս բնութագրել է դաշնակցական նախկին գյուղապետ Արամայիս Մխիթարյանը, ով ինչքան փող եք տալիս հարցին ասել է՝ Բաղրամյանն էլ հետը՝ 200: «Ես այս բարձր ամբիոնից ուզում եմ հարցնել, իսկ եթե Բաղրամյանը հանենք ու տեղը բայրաքթարի կադրեր ավելացնենք, այդ դեպքում գնացուցակով թիվը որքա՞ն է»,-ասաց նա: