A smartphone user shows the Facebook application on his phone in the central Bosnian town of Zenica in this photo illustration taken May 2 2013 Facebook Inc said its systems to remove hate speech haven t worked as well as the company had hoped amid reports that advertisers are pulling their brands off the social network in the face of a backlash from women s groups May 29 2013 REUTERS Dado Ruvic Files BOSNIA AND HERZEGOVINA - Tags SOCIETY SCIENCE TECHNOLOGY BUSINESS
Facebook սոցիալական ցանցը (պատկանում է Meta-ին, որը ճանաչվում է որպես ծայրահեղական և արգելված Ռուսաստանում) սկսել է օգտատերերին առաջարկել թարմացվող բովանդակությունը անհատականացնելու նոր ուղիներ։ Այս մասին հայտնում է TechCrunch տեխնոլոգիական հրատարակությունը՝ վկայակոչելով հարթակի ներկայացուցիչների հայտարարությունը։
Հոկտեմբերի 5-ից սոցիալական ցանցը թեստային ռեժիմում ինտեգրել է հնարավորություն օգտատերերի համար՝ ընտրելու, թե որ գրառումներն են ցանկանում ավելի հաճախ տեսնել իրենց ֆիդում՝ օգտագործելով նոր կոճակները՝ Show more «Ցույց տալ ավելին» և Show less «Ցույց տալ ավելի քիչ» հրապարակումների ներքո։
Ըստ ընկերության՝ եթե օգտատերն ընտրի «Ցույց տալ ավելին» տարբերակը, ապա սոցցանցը ժամանակավորապես կբարձրացնի այս գրառման և նմանատիպ հրապարակումների վարկանիշը, իսկ եթե սեղմի «Ցույց տալ ավելի քիչ» կոճակը, ժամանակավորապես կիջեցնի վարկանիշը։ Facebook-ի ներկայացուցիչների կարծիքով՝ կատարված ընտրությունը կազդի այն հրապարակումների վրա, որոնք օգտատերը տեսնում է ֆիդում առաջիկա 60 օրվա ընթացքում։