Բիյոնսեն դարձել է հինգերորդ միլիարդատեր երաժիշտ
Forbes ամսագրի տվյալներով, Բիյոնսեն միացել է աշխարհի ամենահարուստ երաժիշտների շարքին՝ դառնալով հինգերորդը՝ ինչպես Թեյլոր Սվիֆթը, Բրուս Սփրինգստենը, Ռիհաննան և ամուսինը՝ Jay-Z-ն։
44-ամյա աստղը 2025-ին նվաճեց կարիերայի նոր հարթակ՝ ստանալով Գրեմմի մրցանակ «Տարվա ալբոմ»-ի համար իր «Cowboy Carter» ալբոմի շնորհիվ՝ դառնալով առաջին սևամաշկ կին երաժիշտը, ով ստացել է այդ մրցանակը։ Նրա շրջագայությունները, ալբոմները և բիզնես-փորձառությունները, այդ թվում՝ հագուստի, սանրվածքի և վիսկի ապրանքանիշերը, զգալիորեն նպաստել են իր հարստությանը։
Բեյոնսեն սկսեց իր կարիերան 1990-ականներին Girl’s Tyme խմբից, ապա միացավ Destiny’s Child-ին, որը դարձավ 90-ականների ու 2000-ականների ամենահայտնի աղջկական խումբը, և հետագայում հաջողակ սոլո կարիերա կառուցեց։ 2023-ին նա դարձավ Գրեմմի պատմության ամենաշատ մրցանակ ստացած արվեստագետը։