Հորդորում ենք ձեռնպահ մնալ անհեթեթ, ակնհայտ սուտ տեղեկատվություն տարածելուց. ՀՀ նախագահի աշխատակազմ
Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությանից հաղորդում են, որ որոշ ԶԼՄ-ներում շրջանառվող տեղեկատվությունն այն մասին, թե իբր նախագահ Արմեն Սարգսյանը նոյեմբերի 17-ին եղել է Բաքվում, ակնհայտ սուտ է և ապատեղեկատվություն: Նախագահ Սարգսյանը ո՛չ այդ օրը, ո՛չ որևէ այլ օր չի եղել Բաքվում:
Ինչ վերաբերում է նոյեմբերի 17-ին, 2020 թ. նոյեմբերի 17-ին նախագահ Արմեն Սարգսյանը Հայաստանում, Երևանում, Հանրապետության նախագահի նստավայրում իր աշխատանքային ժամանակացույցով նախատեսված հանդիպումների շրջանակում ընդունել է Հայաստանում Կանադայի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Էլիսոն Մերի ԼըՔլերին: Վերջինս նախագահ Սարգսյանին է հանձնել իր հավատարմագրերը:
Հորդորում ենք մեր գործընկերներին ձեռնպահ մնալ անհեթեթ, ակնհայտ սուտ տեղեկատվություն և անհայտ ծագման անձանց կեղծ հայտարարությունները տարածելուց՝ նշված է Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հաղորդագրության մեջ: