Ազգային ժողովը վաղն արտահերթ նիստ կգումարի
ՀՀ Ազգային ժողովը պատրաստվում է արտահերթ նստաշրջան գումարել։ Նիստը նախատեսված է անցկացնել վաղը՝ հունիսի 30-ին՝ ժամը 11:00-ին:
Այս մասին տեղեկանում ենք ԱԺ կայքից:
«Հիմք ընդունելով 2021 թվականի հունիսի 30-ին՝ ժամը 11:00-ին, Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան գումարելու վերաբերյալ Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությունը, ինչպես նաև Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության  2021 թվականի հունիսի 30-ին Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան գումարելու և նստաշրջանի օրակարգում ընդգրկված համապատասխան օրենքների նախագծերը երկու ընթերցմամբ քննարկելու վերաբերյալ Ազգային ժողովի խորհրդին միջնորդություն ներկայացնելու մասին որոշումը, առաջնորդվելով «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածի 5-րդ և 7-րդ մասերով՝ Ազգային ժողովի խորհուրդը որոշում է.
Համաձայնություն տալ 2021 թվականի հունիսի 30-ին` ժամը 11:00-ին, նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով և ժամկետում Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան գումարելուն»,- ասվում է ԱԺ խորհրդի որոշման մեջ: