Հայկական հեռուստատեսության պատմության մեջ «ստեղծվել» է նախադեպը չունեցող մի իրականություն, որի հիմքերը դրվել են տարիներ առաջ, իսկ այն իրագործվել է ընդամենը վերջին ութ ամիսների ընթացքում։
Անհավանական կարճ ժամկետում իրականություն է դարձել բացառիկ սպորտային ալիքների ընտանիքի ստեղծումը։ Այսօր արդեն Վիվառո Մեդիա ընտանիքի անդամ Վիվառո Սպորտ, Վիվառո Սպորտ պլյուս ալիքները դուրս կգան փորձնական եթերից, իսկ հունվարի 3-ից նրանց կմիանա Վիվառո Արենա ալիքը՝ սկիզբ դնելով հայկական սպորտային հեռուստատեսության պատմության առաջին օրվա մեկնարկին։
Հայաստանում ապորտային մեդիայի աննախադեպ նորամուտը հնարավոր է դարձել այս ոլորտի բացարձակ առաջատարի՝ VBET ընկերության շնորհիվ։
Ինչպես նշում է Vivaro Media -ի գործադիր տնօրեն Մարգարիտա Գրիգորյանը, առջևում հայկական սպորտային հեռուստատեսությանը սպասվում են նոր նշաձողեր։ Վերջինս համոզված է, որ սեփական ուժերի հանդեպ վստահությունը, մարտահրավերներից չվախենալն ու դրանց դիմակայելն ի վերջո կհասցնեն սպորտային հաջորդ բարձրունքին։