2018-2021 թթ. ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ավագ դասախոս
04.10.2021-21.10.2021 թթ. ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության պետի տեղակալ
21.10.2021 թ-ից ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահի տեղակալի պաշտոնակատար
1999 թ. վերապատրաստում է անցել ԱՄՆ-ում` Ալկոհոլի, ծխախոտի և պայթուցիկ նյութերի ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարի բյուրոյի ակադեմիայում:
2003 թ. որակավորման բարձրացման դասընթաց է անցել ՌԴ ՆԳՆ աշխատակիցների որակավորման բարձրացման համառուսաստանյան ինստիտուտում:
2008 թ. որակավորման բարձրացման դասընթաց է անցել Բելառուսի Հանրապետության ՆԳՆ ակադեմիայի՝ Միգրացիայի և մարդկանց առևտրի դեմ պայքարի ոլորտում կադրերի պատրաստման, որակավորման բարձրացման, վերապատրաստման միջազգային ուսումնական կենտրոնում:
ՀՀ նախագահի` 2016 թ. նոյեմբերի 26-ի հրամանագրով շնորհվել է արդարադատության գեներալ-մայորի կոչում:
ՀՀ ոստիկանության պետի` 2018 թ. օգոստոսի 2-ի հրամանով նշանակվել է ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետի պաշտոնին ոստիկանության գեներալ-մայոր կոչումով:
ՀՀ նախագահի` 21.11.2013 թ. հրամանագրով պարգևատրվել է «Մխիթար Գոշի» մեդալով, պարգևատրվել է նաև ՌԴ ՆԳՆ, ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության, ՀՀ ոստիկանության մեդալներով, կրծքանշաններով, պատվոգրերով:
Հինգ գրքերի և վեց գիտական հոդվածների հեղինակ է։
Ամուսնացած է, ունի 4 երեխա: