Տերտերյանը հանդիպել է Ֆրանսիական զարգացման գործակալության ներկայացուցիչների հետ
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Վաչե Տերտերյանը հանդիպել է Ֆրանսիական զարգացման գործակալության ներկայացուցիչների հետ:
Ֆրանսիական զարգացման գործակալության խորհրդական Վաչե Փափազյանը շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և ներկայացրել է գործակալության կատարած աշխատանքները:
Փափազյանը նշել է, որ ֆրանսիական կողմը ունի մեծ փորձառություն ջրային ռեսուրսների կառավարման ոլորտում և կարող է մեթոդական աջակցություն տրամադրել:
Նախարարի տեղակալը ողջունել է հյուրերին և նշել՝ քանի որ Վեդու ջրամաբարի շինարարությունը արդեն գտնվում է ավարտական փուլում, արդյունավետ գյուղատնտեսություն կազմակերպելու համար անհրաժեշտ է ավելի ակտիվ և ինտենսիվ խորհրդատվական աշխատանքեր կատարել: Վաչե Տերտերյանը կարևորել է նաև արդյունավետ համագործակցությունը ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարության հետ:
ՀՀ ՏԿԵՆ ջրային կոմիտեի և Տարածքային զարգացման հիմնադրամի ներկայացուցիչները ներկայացրել են կատարված աշխատանքները, բարձրացրել մի շարք հարցեր և խնդիրներ և կարևորել են նման հանդիպումները։
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել հանդիպում ունենալ ՀՀ ՏԿԵ նախարարության ջրային կոմիտեի ներկայացուցիչների հետ՝ ծրագրի հետ կապված այլ հարցեր քննարկելու նպատակով: