ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանն ընդունել է «𝐒𝐊 𝐄𝐜𝐨𝐩𝐥𝐚𝐧𝐭» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ին Կյու Լիմի գլխավորած պատվիրակությանը՝ հայ-կորեական տնտեսական համագործակցության հեռանկարները քննարկելու նպատակով: Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև նախարարի տեղակալ Նարեկ Տերյանը և «Էնթերփրայզ Արմենիա» հիմնադրամի գլխավոր տնօրեն Լևոն Օհանեսյանը։
«SK Ecoplant»-ը կորեական SK կոնգլոմերատի դուստր միավորում է։ Վերջինս «Fortune» գործարար ամսագրի կողմից հրապարակվող «𝐅𝐨𝐫𝐭𝐮𝐧𝐞 𝐆𝐥𝐨𝐛𝐚𝐥 𝟓𝟎𝟎» համաշխարհային 500 խոշորագույն ընկերությունների վարկանիշային ցուցակում զբաղեցնում է 92-րդ տեղը:
Հանդիպմանը քննարկվել են համագործակցության հնարավորությունները վերականգնվող էներգիայի (մասնավորապես՝ արևային էներգիա, հողմային էներգիա և թափոնների էներգետիկ օգտահանում) ոլորտում, քամու և արևային էներգիայի արտադրության ուղղությամբ։
Վահան Քերոբյանը հյուրերին ներկայացրել է տնտեսության ոլորտում ՀՀ կառավարության առաջնահերթություններն ու միջազգային տարբեր կառույցների հետ իրականացվող ծրագրերը, ինչպես նաև «Խաղաղության խաչմերուկ» նախաձեռնությունը։