Մայրաքաղաքից Սևան տանող ճանապարհին ավելացել է կենցաղային աղբը: Ճանապարհը սպասարկող ընկերությունները օրական մի քանի մեքենա աղբ են հավաքում:
Նորիկ Սիմոնյան – Մի պահ կար, որ մարդիկ հասկացել էին որ չի կարելի թափել, բայց հիմա նորից շատ են թափում:
Թափված աղբը հավաքելուց բացի, ճանապարհը սպասարկողները նորոգում և ներկում են ճանապարհային նշանները, փոխարինում վնասված լուսային անդրադարձիչները, անհրաժեշտության դեպքում փոսալցում են իրականացնում: Ուշադրություն է դարձվում‚ որ մետաղական արգելափակոցները ժանգոտված չլինեն:
Մաքրվում է նաև ճանապարհի եզրերի և բաժանարար գոտու խոտը‚ թփերը՝ էտվում:
Հայաստանի շուրջ 3700 կմ միջպետական և հանրապետական նշանակության ճանապարհների պահպանման աշխատանքներն իրականացնում է 34 կապալառու կազմակերպություն: Այս տարի կհայտարարվի ճանապարհները սպասարկող կազմակերպությունների նոր մրցույթ: 5 տարին մեկ իրականացվող մրցույթը պետք է կայանար անցյալ տարի, սակայն համավարակի պատճառով հետաձգվել էր: Մրցույթի արդյունքում հաղթած կազմակերպությունները պարտավորված են լինելու սպասարկումն իրականացնել արդեն ԵԱՏՄ չափանիշով: