Շրջակա միջավայրի նախարարության ենթակա ստորաբաժանումների աշխատանքների ամփոփման շրջանակում նախարար Ռոմանոս Պետրոսյանն ընդունել է Շրջակա միջավայրի նախարարության «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի ղեկավար անձնակազմին և մասնագիտական ստորաբաժանումների ղեկավարներին։
«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի ժ/պ Լ․ Ազիզյանն ամփոփ զեկույցի տեսքով ներկայացրել է վերջին ամիսների աշխատանքների արդյունքներն ու ընթացիկ աշխատանքները։ Այս ձևաչափով հանդիպումներն օգնում են վերլուծել անցած շրջափուլում կատարված աշխատանքները, մատնանշել առաջիկա անելիքները և ոլորտում արդյունավետութան նոր նշաձողեր սահմանել։
ՊՈԱԿ-ի տնօրենը ներկայացրել է հիդրոօդերևութաբանական տարրերի և Շրջակա միջավայրի բաղադրիչների վերջին ամիսների մոնիթորինգի տվյալները։ Առանձնակի անդրադարձ է կատարվել մակերևութային ջրերի և անտառների մոնիթորինգային տվյալներին։
Անտառային մոնիթորինգի տվյալները գոհացնող չեն․ այստեղ պետական վերահսկողական ինստիտուտների փոխգործակցության մեծ բաց կա։ Նախարարը խիստ կարիք է տեսնում պետական ինստիտուտների կենսունակությունը բարձրացնելու։ Կատարված աշխատանքների արդյունքների վերլուծությունը ցույց է տալիս, որ գործելաոճը վերանայելու ու փոփոխությունների ենթարկելու կարիք կա։
Քննարկվել են նաև մի շարք աշխատանքային ընթացիկ հարցեր, տրվել են հանձնարարականներ։